Kilka słów o kursie.

Serdecznie zapraszam do odbycia kursu poświęconemu maszynom elektrycznym.

Celem kursu jest zachęcenie Państwa do studiowania na Wydziale Elektrycznym Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie. Kurs pozwoli Państwu w łatwy i przyjemny sposób przyswoić i usystematyzować podstawową wiedzę na temat maszyn elektrycznych.

Kurs przygotowany w ramach przedmiotu Nowoczesne Techniki Nauczania prowadzonego dla słuchaczy studiów doktoranckich ZUT przygotowany przez Centrum E-Learning Wydziału Informatyki ZUT.

Kurs został przygotowany przez:

mgr inż. Adam Ryszard Żywica (azywica@zut.edu.pl) doktorant w Katedrze Elektrotechniki Teoretycznej i Informatyki, Wydziału Elektrycznego, Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie.

mgr inż. Jarosław Fastowicz (jfastowicz@zut.edu.pl) doktorant w Katedrze Przetwarzania Sygnałów i Inżynierii Multimedialnej, Wydziału Elektrycznego, Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie.

mgr inż. Grzegorz Matczak (gmatczak@zut.edu.pl) doktorant w Katedrze Przetwarzania Sygnałów i Inżynierii Multimedialnej, Wydziału Elektrycznego, Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie.

Słowa kluczowe: maszyna elektryczna, silnik elektryczny, generator elektryczny, wirnik, stojan, uzwojenie, indukcja magnetyczna.